Pełnia w Koziorożcu – 24.06.2021

Dzisiejsza pełnia w Koziorożcu jest o integrowaniu świata emocji ze światem materii. Twoim wyzwaniem jest przekucie uczucia bezgranicznej miłości do siebie i bliskich w dzieła, które przyniosą pożytek innym ludziom.

JESTEŚ TU DLA ŚWIATA CZY DLA SIEBIE?

Oś Rak – Koziorożec mówi o continuum pomiędzy przeszłością, a przyszłością; o łączności pomiędzy tym, z czego wychodzimy, a do czego wzrastamy.

Księżyc, czyli nasza podświadomość, jest w Koziorożcu, który symbolizuje oddanie sprawom wielkiego świata. Z tej pozycji pyta: Jak czujesz się z budowaniem swojej pozycji społecznej, kariery, z realizacją dużych celów? Jak pracujesz nad tworzeniem materialnego poczucia bezpieczeństwa i autorytetu?

Cieniem Koziorożca jest jednocześnie represja i tłumienie czucia, więc Księżyc w tym znaku może z jednej strony blokować emocjonalną ekspresję, a z drugiej – w przypadku oświetlenia przez Słońce w trakcie pełni – wyciągnąć na wierzch to, co wyparte w tym obszarze.

Natomiast Słońce, czyli nasza świadomość, weszło 21 czerwca do znaku Raka i zgodnie z energią tego archetypu, przekierowuje centrum naszej życiowej uwagi na sprawy korzeni, pochodzenia, domu,  zapraszając tym samym do połączenia ze swoim wewnętrznym dzieckiem – tą najdelikatniejszą składową naszej osobowości, która wymaga troski i opieki.

 „NIE WSZYSTEK UMRĘ..”

Pełnia to opozycja, która jest jak napięta struna. Możesz ją naciągnąć do granic i szarpnąć tak mocno, aż pęknie albo delikatnie ją trącać, aż wyda z siebie piękny, harmonijny dźwięk.

Dziś na plan pierwszy wyjdą silne wewnętrzne przepychanki pomiędzy Twoją prywatnością, a rolą społeczną i związanymi z nią ambicjami. Świadomość, czyli Słońce, ciągnie obecnie do tego, by po prostu być – dla siebie; by w bezpiecznej emocjonalnie przestrzeni, otoczyć siebie i bliskich opieką i czerpać z tego otulenia głęboką satysfakcję. Natomiast Księżyc – podświadomość, daje Ci odczuć, że jesteś tu dla większego celu, że masz do odegrania ważną rolę społeczną i nie powinnaś tego ignorować. Popycha Cię więc do tego, abyś zamanifestowała w materii ten ambitny cel: stworzyła solidny plan działania, zgodną z Tobą strukturę, dzięki którym zapewnisz sobie i bliskim finansową wolność i osiągniesz poczucie spełnienia ze swojej roli publicznej.

W trakcie tej pełni oś Rak – Koziorożec jest dodatkowo aktywowana przez opozycję Wenus do Plutona. Pluton mocno wybija potrzebę głębokiej transformacji dotychczasowych uczuć i emocji, zachęcając do osiągnięcia emocjonalnej wolności: uniezależnienia się od oczekiwań wobec siebie i wobec innych, stawania za sobą w każdej decyzji i samodzielnego zaspokajania swoich potrzeb. Może to otworzyć stare rodzinne rany lub spowodować napięcie w relacjach po to, abyś odkleiła od siebie dawne wzorce zachowań w relacjach albo przekonania na temat pieniędzy, zwłaszcza te płynące z podświadomości, i dała sobie poczucie samostanowienia i sprawczości.

DROGA DUCHOWEGO WZROSTU

W czułym obejmowaniu napięć tej pełni wspiera nas trygon Wenus w Raku do Neptuna w Rybach, ułatwiając zintegrowanie miłości ziemskiej z kosmiczną oraz trygon Słońca w Raku do Jowisza w Rybach, który oświetla nam drogę do duchowego wzrostu i poszerzenia świadomości.

Magiczne afirmacje

1 thought on “Pełnia w Koziorożcu – 24.06.2021”

  1. Pingback: Pełnia Księżyca 🌕 w Koziorożcu ♑️. 24 czerwca 2021 - Astrobabe

Comments are closed.