Nów w Raku – 10.07.2021

Rak to kardynalny znak wodny, który łączy nas z czuciem i wrażliwością. Symbolizuje nasze ego. Archetyp ten nawiązuje do pierwotnego poczucia bezpieczeństwa, jakie zwykle odczuwa dziecko w łonie matki. Nów w tym znaku przenosi nas więc do kolebki wszystkich naszych emocji. To wezwanie do zadbania o siebie i swój wewnętrzny dom.

WODA MA PAMIĘĆ

Rak włada też naszą pamięcią, dlatego spotkanie Słońca i Księżyca w tym znaku, otwiera nas na zaglądanie w przeszłość, sięganie do własnej historii, do korzeni rodzinnych i całego powiązanego z tym rezerwuaru doświadczeń, przeżyć, przekonań. Być może zechcesz nagle pooglądać stare rodzinne albumy, wyciągniesz na wspominki kogoś bliskiego, kto pamięta dawne dzieje  albo dosłownie zapragniesz powrócić do miejsca swoich narodzin.

UZDRAWIANIE PRZESZŁOŚCI

Warto wykorzystać ten czas na pracę ze zranieniami naszego wewnętrznego dziecka. Uzdrawiając siebie, uzdrawiasz cały ród i przyszłe pokolenia. Dając czułość, zaopiekowanie i uwagę najpierw sobie, możesz nimi napełniać innych.

Wychodząc na spotkanie doświadczeniom z wczesnego dzieciństwa lub historiom o losach Twoich prababek i pradziadków, możesz też znaleźć niesamowite skarby, które staną się dopełnieniem i kontekstem Twoich aktualnych wyborów życiowych.

MIŁOSNY TANIEC

Równolegle do tych delikatnych procesów, których możemy doświadczać za sprawą nowiu, działa na nas niezwykle ognista i namiętna energia Wenus i Marsa, pary kosmicznych kochanków, którzy tańczą swój godowy taniec w znaku Lwa, dążąc do miłosnego uścisku, który wydarzy się już 13 lipca. Ta wibracja domaga się tego, abyśmy stawali w centrum swojego życia i promieniowali swoim światłem, inspirowali, bawili się, wychodzili do świata. Z jednej strony może to działać rozpraszająco i odciągać nas od zaglądania w głąb siebie, z drugiej – może dać nam impuls, aby te wewnętrzne i intymne procesy upublicznić. Może być to przyjąć formę odważnego mówienia o swoich doświadczeniach, aby pomóc też innym w wyrażeniu ich opowieści.

POD JEGO OKIEM

To wszystko będzie się odbywać pod czujny okiem Saturna w Wodniku, który będzie się dopytywał: Po co to robisz? Co jest Twoją odpowiedzialnością społeczną? Jaki może być szerszy wydźwięk twoich działań? Choć jego opozycja do Marsa i Wenus już się rozluźnia, to możemy się też autocenzurować, osądzać i rozliczać. A potrzebujemy przede wszystkim stanąć za sobą i nie deprecjonować własnego autorytetu.

ZMIEŃ PRZESZŁOŚĆ, ABY ZMIENIĆ PRZYSZŁOŚĆ

Pluton w Koziorożcu, który robi luźną opozycję do nowiu, jest siłą, przypominającą, że choć upada stary porządek, a dotychczasowe struktury materialnego poczucia bezpieczeństwa ulegają erozji, to właśnie uleczenie ran z przeszłości może wpłynąć na to, co sobie wykreujemy w tu i teraz, w przyszłości. Czerp z tej lekcji z otwartym sercem, nie zamykaj się na swoją wrażliwość, pozwól sobie na wzruszenie i oczyszczający płacz, które przyniosą ogromną ulgę i lekkość.

Magiczne afirmacje

Zapraszam Cię z serca w podróż po Twoim wewnętrznym Kosmosie. Sesja interpretacji kosmogramu, którą Ci proponuję, ma moc integrowania wewnętrznych sprzeczności i uzdrawiania Twojej mocy.
Napisz na hello@cosmicmonada.com, aby zapytać o najbliższe dostępne terminy.