Nów w Bliźniętach – 10.06.2021

Zamknij już to okno, przez które wlatują tu opinie na Twój temat, które ktoś wypowiedział, bo dał sobie prawo do oceny. Wywietrz głowę z myśli, które są jak nadgniłe kwiaty, ale Ty z uporem maniaka je podlewasz, dowalając sobie poczuciem winy, że już przekwitły. Pozwól sobie zobaczyć wewnętrzny okiem, które z napływających do Ciebie informacji są faktami. W uwarunkowaniach i przekonaniach z przeszłości, tkwi klucz do Twojej przyszłości.

W trakcie każdego nowiu Księżyc i Słońce spotykają się  w czułym uścisku. Stapiają swoje energie, niczym kochankowie w alkowie, zacierając granicę pomiędzy Świadomością i Podświadomością. A Ty możesz się wówczas na chwilę rozluźnić, powrócić do kosmicznego łona i zapaść się w świadome śnienie.

Nów w Bliźniętach, który wydarza się 10 czerwca o 12:52 w 19 stopniu, ma w swoim czułym uścisku także Merkurego (w 20 st.) i północny Węzeł Księżycowy (w 10 st.), którego bliskość wiąże się ze zjawiskiem zaćmienia Słońca. Bliźnięta są znakiem odnoszącym się do percepcji, czyli tego jak się świata uczymy, jak go wchłaniamy swoimi zmysłami i jak się z nim komunikujemy.

Merkury, czyli nasz logiczny umysł, to władca tego nowiu i obecnie przebywa w retrogradacji. Ciągnie nas więc do osobistych retrospekcji i przyjmowania nowej, wywrotowej perspektywy na sprawy z przeszłości.

Natomiast północny Węzeł Księżycowy, symbolizujący kierunek naszego wzrostu, jest niczym czerwone światełko pulsujące w tunelu, które przyciąga swoim blaskiem i zarazem oślepia jakąś nieuchwytną obietnicą przyszłości. Jako sprawca zaćmienia może nam odebrać na chwilę zdrowy rozsądek i popchnąć do podjęcia szalonej i wyzwalającej z ciężaru decyzji.

W tej nowiowej alkowie mamy więc silny impuls do odświeżenia percepcji, do zdystansowania się wobec przepływających przez nas i obok nas informacji, opinii, myśli i zawierzenia, że nasze „tu i teraz” zawiera już wszystkie odpowiedzi.

Dodatkowo Neptun w Rybach, który robi kwadraturę do nowiu, jest niczym Mag i za pomocą czarów wytrąca Merkuremu oręż logiki. Możemy stanąć oniemiali wobec sytuacji, które będą się wymykać temu, co znaliśmy do tej pory, co było już nazwane, skatalogowane, zaszufladkowane. Neptun sprawia, że wszystko się kotłuje, myli i miesza, ale jeśli pozwolimy sobie poobserwować i poczuć to zjawisko, wyłoni się z niego głębszy sens. Choć być może będzie nam dane odkryć go nieco później.

Trygon Saturna w retrogradacji do nowiu doda oryginalnego i futurystycznego sznytu wizjom, które będą przebijać się, gdy zaczniesz rozumieć, że to Ty jesteś zmianą, której potrzebuje świat.

W trakcie nowiu zaczniemy też odczuwać coraz mocniej, drugą w tym roku, kwadraturę Urana w Byku do  Saturn w Wodniku. Starcie tradycji z rewolucją. Ale o tych energiach napiszę 14 czerwca, gdy dojdzie do pełnej koniunkcji.

Gdzieś w tle wojennego marsza może nam też grać separacyjna opozycja Marsa do Plutona, która podkręca pragnienie bycia autorytetem i działania z serca, w rytmie tego, co przyprawia nas o emocjonalne drżenie.

W czasie tego nowiu skontaktuj się z własną elastycznością, poczuj swoją plastyczność i podatność na zmianę. Odpuść wszystko, co nie jest palące. Zaufaj, że samo bycie, jest już wystarczającym powodem do dumy.

Magiczne afirmacje