Pełnia w Wodniku – 22.08.2021

Niedzielna pełnia w Wodniku to przestrzeń na domykanie procesu uwalniania Twoich kreatywnych idei, które mają w sobie innowacyjność i odrobinę szaleństwa. Wizji, u źródła których leży potrzeba wpływu na wspólną przyszłość. Pozwól sobie na to, aby Twoje procesy kreacyjno-koncepcyjne, które towarzyszą Ci co najmniej od poprzedniej pełni w Wodniku (24 lipca), wreszcie się do-pełniły i zaczęły żyć swoim życiem. 

Pełnia, czyli opozycja Słońca i Księżyca rozegra się na osi Lew – Wodnik w 29 stopniu, który jest w astrologii uznawany za stopień krytyczny i mówi m. in. o tym, że kończymy proces związany z danym archetypem lub archetypami i że jest to ważny krok na naszej ewolucyjnej ścieżce. 

WYJŚĆ I STANĄĆ OBOK

Kiedy planeta jest w 29 stopniu danego znaku zodiaku jej działanie kumuluje się i radykalizuje. Księżyc to światło odpowiedzialne między innymi za nasze ego, czyli najbardziej delikatną i intymną część psychiki. Gdy znajduje się w ostatnim stopniu Wodnika, może nam nasilać wrażenie, że stoisz obok własnego życia i obserwujesz siebie i swoje emocje z boku, obiektywizując je, niczym badacz. Księżyc dodatkowo jest w tym czasie w koniunkcji z Jowiszem, co może wzmacniać zarówno Twoje poczucie alienacji, jak i poszerzać perspektywę patrzenia na życie oraz podbijać wiarę w słuszność Twojej misji.

Natomiast Słońce to centrum naszej świadomości i energii życiowej. Gdy znajdzie się w 29 stopniu Lwa radykalizuje Twoje poczucie własnej wyjątkowości i bycia kimś ważnym, komu należy się uznanie. Siła Twojego ego-centryzmu może tu urosnąć do niezdrowych rozmiarów. Głównym wyzwanie w związku z tym, jest wyjście do świata ze swoją kreacją i zrozumienie, że to, co mnie rozświetla i co proponuję społeczeństwu jest znacznie większe niż moje ego. Że jestem – tylko i aż – medium do ucieleśnienia i nadawania formy tej większej ode mnie wizji, a prawdziwym celem jest odpowiadanie na potrzeby i wyzwania innych ludzi; dostarczanie im rozwiązań, bez oczekiwania natychmiastowej gratyfikacji i aplauzu. Jednak z wiarą, że zainwestowana przez Ciebie energia zarezonuje ze światem i uruchomi reakcję zwrotną w postaci wsparcia, które przyjdzie do Ciebie od grupy.

W OCZEKIWANIU NA FEEDBACK

Ta pełnia to przełomowy moment, który jest sprawdzianem tego, jak to, co Cię rozpala, wejdzie w interakcję z innymi ludźmi i ich pragnieniami, potrzebami i potencjałami. Potrzebujesz zaufać sobie, zawierzyć Wszechświatowi i puścić to wolno, czyli wykonać krok w stronę Ryb, kolejnego po Wodniku znaku. Jednocześnie otworzyć się na feedback i konieczność wprowadzenia poprawek, które mogą przyjść, gdy Słońce wejdzie do znaku Panny (tuż przed północą 22.08).

Znamienne jest to, że Uran, władca Wodnika i zarazem władca tej pełni, wchodzi w tym czasie w retrogradację, a więc dostaje dodatkowy potencjał do wzmacniania i integrowania naszej wewnętrznej ścieżki. Uran rządzi procesem indywiduacji, czyli dba o to, abyśmy wychodzili ze społecznie wytworzonych schematów i ról, które mają nas sformatować i wsadzić w przewidywalne ramy i gotowe scenariusze. Każe nam sprawdzać, który z tych “gotowców” rzeczywiście jest zgodny ze mną. Kiedy planeta wchodzi w ruch wsteczny, czyli retrograduje, wzywa nas do osiągania wewnętrznej wolności w danym obszarze. Zatem Uran w retrogradacji to indywiduacja do kwadratu, taki podwójnie wzmocniony bunt wobec autorytetów, potrzeba negowania gotowych rozwiązań i szukania na nowo swojego miejsca w społecznej układance. A że jest w znaku Byka, wskazuje, że główna restrukturyzacja dokona się w systemie wartości, podejściu do obfitości i dzielenia się swoimi talentami.OD WIZJI DO KONKRETU

W trakcie pełni będziemy też mocno odczuwać koniunkcję Marsa i Merkurego w Pannie. To bardzo konkretna i sprawcza energia, dzięki której wszystkie nasze twórcze pomysły maja szansę zostać przełożone na bardzo praktyczne i usystematyzowane działania. Zwłaszcza, że te planety robią trygon, czyli harmonijny i wspierający aspekt do Urana w znaku ziemskiego Byka. To szansa, aby nasz proces buntu i wyzwalania z kulturowych ograniczeń, który w naturalny sposób ma w sobie sporą dozę chaosu, ubrać w solidne ramy: stworzyć sobie własne rytuały wspierające nasz potencjał, wprowadzić nowe nawyki, ale nie dlatego, że ktoś inny mówi, że tak trzeba, a z naszego głębokiego przekonania, że będą dobre dla mojego ciała i zdrowia. Tak ugruntowane i wewnętrznie umotywowane kroki mają szansę wzmocnić i przyspieszyć nasz rozwój i urzeczywistnić

Magiczne afirmacje


Zapraszam Cię z serca w podróż po Twoim wewnętrznym Kosmosie. Sesja interpretacji kosmogramu, którą Ci proponuję, ma moc integrowania wewnętrznych sprzeczności i uzdrawiania Twojej mocy.
Napisz na hello@cosmicmonada.com, aby zapytać o najbliższe dostępne terminy.