Nów w Pannie – 7.09.2021

Przed nami nów, czyli koniunkcja Słońca i Księżyca,  w znaku ziemskiej Panny. Światła spotkają się w 14 stopniu tego archetypu 7 września o godzinie 2:51, a ich połączenie wzmocni trygon do Urana w znaku Byka. 

Korekta hierarchii

W zodiakalnym kole ewolucji znak Panny, który następuje po kreatywnym, ale skupionym głównie na sobie Lwie, wprowadza kryzys świadomości i odwraca hierarchię ważności. Panna rozumie, że jest tu, by wykorzystywać w pełni swój potencjał nie dla stawiania samej siebie na piedestale, ale po to, by wspierać innych na ich ścieżce do doskonałości. 

Panna mówi o życiu jako służbie i dążeniu do celu małymi kroczkami, metodycznie i zgodnie z realistycznym planem. Uczy nas dostrzegania detali i rozróżniania, zauważania tego, co nie działa, co jest błędem i wymaga poprawki, zmiany lub udoskonalenia. Jako znak związany z ciałem i układem trawienia, uświadamia nam, że sprawne, dobrze odżywione i zdrowe ciało jest narzędziem, dzięki któremu możemy jeszcze lepiej wykonywać swoją misję. 

WIELKIE SPRZĄTANIE W TRZECH AKTACH

Nadchodzący nów możesz odczuwać na trzech planach: cielesnym, materialnym, mentalny. Trygon nowiu do Urana w Byku sprawi, że tematy ciała i zdrowia nabiorą nowego wymiaru i mogą domagać się wyraźnego zwrotu. Mars w Pannie będzie popychać do wprowadzania korekt i ulepszenie naszej codzienności, choćby przez zminimalizowanie bałaganu lub zwiększenia efektywności naszych działań. Poza tym Panna jest znakiem mocno mentalnym, bo włada nią Merkury, a to sprawia, że wielkie sprzątanie może się rozegrać także w naszych przekonaniach i relacjach. Jak to się może przejawiać?


AKT 1: REWOLUCJA UCIELEŚNIONA

Na planie cielesnym możesz zauważyć potrzebę skupienia się na zdrowiu i oczyszczaniu, zwłaszcza na rozbrajaniu traum i leczeniu chorób, które są związane z trawieniem i układem nerwowym. Może cię ciągnąć do rozpoczęcia regularnej aktywności fizycznej, wdrożenia diety i suplementacji, zaopiekowania się swoim samopoczuciem fizycznym przez rozpoczęcie terapii uzdrawiania emocjonalnych dolegliwości, które objawiają się jako zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu. Jeśli poczujesz impuls na tym planie, idź w to, to jest teraz właściwy kierunek.

AKT 2: MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ

Na planie materialnym będzie cię ciągnąć do osiągnięcia większej efektywności w swojej pracy i życiu codziennym. Możesz czuć przemożną potrzebę posprzątania swojego domu i wprowadzenia zasady minimalizmu w swojej przestrzeni, skasowania niepotrzebnych danych na komputerze lub przemyślenia i przeorganizowania swoich codziennych rytuałów lub działań zawodowych tak, aby były bardziej wydajne, systematyczne i rozwijające. 

AKT 3: OCZYSZCZANIE PRZEKONAŃ

Na planie mentalnym pojawi się potrzeba porządków w tym, jak i gdzie kierujesz swoją uwagę, czyli energię i ustanowienia dla siebie nowych priorytetów. Wyostrzy się Twój zmysł krytyki wobec tego, co do tej pory postrzegałaś jako prawdy objawione wygłaszane przez autorytety, ekspertów, polityków. Może najść cię też ochota na zrobienia porządków w relacjach i oczyszczenia się z tych, które ciągną Cię w dół, zwłaszcza, że Merkury, władca tego nowiu, jest teraz w znaku Wagi. Niech nie zdziwi Cię też chęć ograniczenia nadmiaru zbędnych bodźców, na przykład w mediach społecznościowych lub ustanowienia sobie na to specjalnych ram czasowych.

Ten nów uczy nas, że potrzebujemy popracować nad sobą, aby osiągnąć dobrostan. I robimy to przede wszystkim przez porządek w przekonaniach, pielęgnację naszych emocji, odżywianie się wartościowym jedzeniem oraz zdrowymi treściami. 

Magiczne afirmacje