Nów w Lwie – 8.08.2021

Nów w Lwie to zaproszenie do odnowienia połączenia z energią, która nas rozświetla i rozgrzewa do życia. To zachęta do zabawy i kreatywnego wyrażania się w świecie. Lew mówi, a właściwie ryczy: “Połącz się z misją swojego serca i rób swoje, bez czekania na doping i oklaski!”.

Często jednak, zanim zaczniemy działać z pozycji królewskiego majestatu, swobodnie tworzyć i być autentycznie sobą, bez potrzeby zadowalania innych, czeka nas rozprawienie się z demonami przekonań i lęku, które są najczęściej o tym, czy bycie w 100% w zgodzie ze sobą jest dla nas bezpieczne.

Aby dotrzeć do tych wewnętrznych cieni, zadaj sobie pytania:

  • Kto mi powiedział, że nie jestem wystarczająca?
  • Za co boję się zostać skrytykowana?
  • Kto poczuje się urażony tym, że jestem sobą?
  • Co najgorszego się stanie, jeśli znajdę się w centrum uwagi?

8 sierpnia wypada też kulminacja Bramy Lwa, czyli portal silnej kosmicznej energii związany z bliskością Słońca względem Ziemi i wyjątkowo jasną energią Syriusza, gwiazdy zwanej duchowym Słońcem. 8.08 to też mocna data z punktu widzenia numerologii, bo ósemka wibruje sukcesem, budowaniem swojej pozycji i osiąganiem materialnego dostatku. To zatem idealny moment na mocne manifestacje. Stwórz mapę marzeń, bez cenzurowania samej siebie, swojej wyobraźni i pragnień serca. Lew kocha rozmach i przepych, dlatego pozwól sobie kreować najlepszy dla siebie luksus.

Ten nów wydarza się w tym roku pomiędzy dwoma pełniami w Wodniku, więc tym bardziej potrzebujemy odkrywać w jego trakcie esencję pragnień swojego serca i odwagę kreowania życia po królewsku, z pełnym uznaniem swojego prawa do wyrażania siebie, inspirowania innych i mądrego liderowania. Księżyc i Słońce w Lwie są w trakcie tego nowiu w opozycji do Saturna w Wodniku i w kwadraturze do Urana w Byku. Tworzą więc układ zwany półkrzyżem w znakach stałych. Możemy w związku z tym odczuwać silne napięcia, które albo będą nas jeszcze mocniej dynamizować do działania po swojemu, albo blokować ekspresję i lekkość w wyrażaniu pragnień. Warto się temu przyglądać i sprawdzać, jak przełożyć tę mobilizację na konkretne czyny. A jeśli odczuwamy paraliż i niemoc – dociekać, jakie kody i czyje opowieści za tym stoją. Czy one są niepodważalne? Co się stanie, jeśli zakwestionuję te myśli? I jak świadomymi wyborami mogę dodać do swojego życia więcej radości, zabawy i przyjemności?

Wenus i Mars, które są w Pannie działają wspierająco na uziemienie tych lwich wizji, dlatego niech Cię nie deprymuje rozmach Twoich marzeń, zasiej intencje i pozwól kosmicznym kochankom rozłożyć na czynniki pierwsze drogę do tego celu.

Magiczne afirmacje