Pełnia w skorpionie – 16.05.2022

Pełnia w Skorpionie niesie przesłanie o tym, że potrzebujemy zharmonizować sensualne doświadczanie świata materialnego z czuciem i transformowaniem naszych emocji.

Na przeciwko Księżyca w Skorpionie, mamy w znaku Byka: Słońce, Urana oraz północny węzeł księżycowy.

Oś Byk – Skorpion mówi o szukaniu poczucia bezpieczeństwa przez kumulowanie zasobów. Byk, znak ziemski i stały, pragnie wejść w posiadanie materialnej obfitości świata. Natomiast Skorpion, jako znak wodny i stały, stara się zgromadzić całą paletę intensywnych emocji.

Archetyp Byka przypomina nam, że ciało to materialna powłoka, która jest świątynia dla naszej duszy i że zostaliśmy zaprojektowani, by doznawać dzięki niemu przyjemności – wszystkimi zmysłami.

Archetyp Skorpiona natomiast pokazuje nam, że wchodzenie w głębokie i intensywne czucie, przeżywanie intymności, a potem odpuszczanie i pozwalanie na przeminięcie, tego, co już nam nie służy, jest nieodłączną częścią człowieczeństwa.

Ciało pragnie doświadczać rzeczywistości wszystkimi zmysłami, sycić się pięknem i obfitością rozbuchanej przyrody, rozkoszować się spokojem płynącym z zatrzymania w „tu i teraz”. Jednak żeby fala przyjemności mogła przepłynąć przez ciało swobodnie, przynosząc odżywienie każdej jego komórce, potrzebujemy udrożnić nasze kanały energetyczne. Księżyc w Skorpionie to czuły radar, który pomoże nam zlokalizować zamrożone emocje, zalegające w trudno dostępnych zakamarkach, niczym ciężkie osady, blokujące lekkość naszej ekspresji.

Traumy, zranienia, niespełnione pragnienia, zawiedzione oczekiwania, głód zaufania i intymności, to wszystko zostaje teraz oświetlone, abyśmy mogli dostrzec, co zakłócało nasz wewnętrzny przepływ.

Pluton, władca tej pełni, który transformuje stare struktury i hierarchie w Koziorożcu, jest teraz w retrogradacji, dając nam znać, że ta pełnia to zaproszenie do wspólnej podróży do Hadesu. Nie schodzimy jednak do podziemia, by tkwić w bezruchu i się umartwiać. Idziemy tam, żeby odnaleźć nieoczywisty skarb, którym jest nasza własna siła tkwiąca w tym, co schowaliśmy przed światem, jako ranę, czuły punkt, podatny na zranienia kawałek prawdy o nas.

PYTANIA DO PRACY

Co potrzebujesz puścić, jako zafałszowany kawałek prawdy o sobie?

Co w Twojej tożsamości musi umrzeć, abyś mogła odrodzić się w pełni swojej mocy?

Jaki nieodkryty skarb skrywa Twój najmroczniejszy lęk?

Magiczne afirmacje

Chcesz przypieczętować swoją transformację odważnym działaniem?
Pragniesz bardziej zaufać swojej ścieżce i połączyć się z misją swojej duszy?
Potrzebujesz wskazówek, jak ze swoich lęków i cieni wydobyć swój potencjał?

Zamów interpretację Twojego kosmogramu urodzeniowego.