Pełnia w Raku – 30.12.2020

🌕♋️ Pełnia Księżyca w Raku jest czasem powrotu do siebie.

Ostatnie w 2020 jasne oblicze Luny to idealna okazja na podsumowania i cofnięcie się w czasie. Zwłaszcza, że w czerwcu i lipcu tego roku mieliśmy dwa nowie w Raku. Przypomnij sobie, co się działo w Twoim wewnętrznym świecie 21.06 oraz 20.07 i sprawdź, co się teraz powtarza.

Archetyp Raka przywołuje naszą emocjonalną i uczuciową delikatność, domagając się, byśmy otoczyli czułą opieką samych siebie. Księżyc w pełni sprawdza, czy dajesz tej wrażliwej części siebie poczucie bezpieczeństwa i akceptację. Pyta, czy ufasz swojej intuicji, przeczuciom, emocjom wyrażającym się reakcjami na poziomie ciała. Czy wypowiadasz na głos swoje potrzeby i oczyszczacz się z nagromadzonych frustracji, czy może tłamsisz spontaniczne reakcje i blokujesz swój żal, poczucie zranienia i złość.

Księżyc w Raku staje w trakcie tej pełni na przeciwko Słońce i Merkurego w Koziorożcu, które pragną racjonalnego i uporządkowanego osądu i postępowania w zgodzie ze społecznymi powinnościami. Pojawia się więc kwestia: komu ufasz bardziej? Sobie czy zewnętrznym autorytetom?

Czy przyjmujesz cudze, narzucone sposoby patrzenia na rzeczywistość i modele intelektualne? Czy odrzucasz to co, czujesz, a co może być sprzeczne z obowiązująca normą, bo to nie jest oparte na logicznych lub naukowych przesłankach?

Dzisiejszej pełni towarzyszy nadal energia połączonego Jowisza i Saturna w Wodniku, planety nadal są w koniunkcji. One zdają się stawiać przed nami wyzwanie: jak pogodzić kolektywną odpowiedzialność i zarazem wolność wyboru w świecie przyszłości.

Kwadratura Wenus w Strzelcu do Neptuna w Rybach podbija ten dylemat i zmusza nas do zbadania, co zwycięży: ukochanie wolności osobistej czy idea poświęcenia się dla dobra ogółu.

Towarzyszy nam też napięcie płynące z kwadratury Plutona w Koziorożcu i Marsa w Baranie. Dostajemy pod rozwagę, jak ma się głęboka transformacja dotychczasowej struktury społecznej do potrzeby szybkiego i wojowniczego realizowania pragnień.

Kiedy dorzucimy do obrazka węzły księżycowe na osi Strzelec – Bliźnięta, których intencją jest zmobilizowanie nas do weryfikowania prawdziwości informacji i odnajdywania swojej prawdy w kakofonii sprzecznych komunikatów, to ten kosmiczny spektakl robi się jeszcze ciekawszy…

Pamiętaj jednak, że aby precyzyjnie odnieść do siebie działanie tej pełni, potrzebujesz zajrzeć w swój kosmogram urodzeniowy, sprawdzając, który dom tranzytuje Ci Księżyc i czy masz tam jakieś planety. Powyższy opis odnosi się bardziej do naszego kolektywnego tu i teraz.

Magiczne zalecenia

🌕♋️ Tradycyjnie – to słowo bardzo pasuje do pełni w Raku – lista magicznych propozycji, jak maksymalnie popłynąć z energią:

🧘🏻 Rak odwołuje się do naszego Ego – warto dziś opowiedzieć sobie lub spisać swój życiorys, żeby powrócić do źródła swojej esencji.

🕉 Uwięzione w ciele emocje blokują przepływ przez nasze centra energetyczne, co może prowadzić do różnych schorzeń. Warto udrożnić czakry za sprawą wizualizacji lub medytacji z kamieniami i kryształami dobranymi kolorami do danej czakry.

💃🏻 Uwalnianiu zablokowanych w ciele emocji sprzyja też taniec albo śpiewanie. Pozwól sobie wejść na całość w dźwięki, poczuj wzniosłe emocje, nie walcz ze sobą, jeśli poczujesz silną potrzebę płaczu. Puść to, a zadzieje się magia.

🐈 Wyobraź sobie, że jesteś dziś kotem, który się łasi i domaga pieszczot. Możesz się do woli miziać, głaskać, masować. Mrucz i przeciągaj się. Pełnia to dobry moment na samomiłość lub intymne zbliżenie z ukochaną osobą.

🤰🏼 Zranienia i trudne doświadczenia z przeszłości, nawet tak odległej jak życie w łonie, odciskają silny rys w podświadomości. Nie jest prosto do nich dotrzeć i je odkodować. Na dobry początek możesz wizualizować, że akceptujesz swoją przeszłość, że z doświadczeń rodowych powiązanych z Twoją mamą lub innymi kobietami z rodziny bierzesz moc, a żegnasz z wdzięcznością mechanizmy ochronne, które nie są już potrzebne w Twoim polu.