Nów w Strzelcu – 14.12.2020

🌑♐️ Poniedziałkowy nów Księżyca w Strzelcu jest jak przygotowanie przed wielką wyprawą w nieznane.

🗻 Wyruszamy na nią wszyscy pierwszy raz, więc oprócz przeczuć i wyobrażeń, mamy niewiele pewności, co się wydarzy po drodze. Cały nasz proces przygotowań odbywa się trochę po omacku.

🦠 Rok 2020 był wielkim sprawdzianem, który nas do tego szykował. W trakcie minionych miesięcy niejednokrotnie kwestionowane były podstawy naszego systemu wartości i poczucia bezpieczeństwa. Obowiązujące systemy władzy, pracy, nauki, sposoby relaksu i tworzenia więzi społecznych zaczęły chwiać się w posadach, choć wydawały się zabetonowane. A my wciąż poszukujemy nowych strategii na odnalezienie się w obecnej rzeczywistości.

🎒 W trakcie nadchodzącego nowiu w znaku ognistego Strzelca robimy przegląd tego, co nosimy w swoim plecaku życiowych doświadczeń. Decydujemy, co zabieramy ze sobą w podróż pełną niewiadomych. Wyrzucamy to, co będzie nas niepotrzebnie obciążać i spowalniać.

🔬 Sprawdzamy, jakie narzędzia przekonań, pozwolą nam się dobrze przystosować. 🔦 Testujemy moc swojej wewnętrznej latarki, która pomoże nam odnaleźć ścieżkę w podążaniu ze zmianą. A światło przyda nam się w trakcie nowiu tym bardziej, że będzie on powiązany z częściowym zaćmieniem Słońca przez południowy węzeł księżycowy. Węzeł będzie jednocześnie w koniunkcji z Merkurym w Strzelcu, a to znak, że nasza przeszłość i to jak w niej tkwimy mentalnie, będzie się domagała konfrontacji z przyszłością, która nas wzywa.

🌎➡️🌬Po co to wszystko? Szykujemy się kolektywnie do przejścia z ery zdominowanej wartościami materialnymi, powiązanymi z żywiołem ziemi, do ery żywiołu powietrza, w której na plan pierwszy wysuną się wolność, kreatywność i dobro ogółu.

💍 Zmianę jakości i początek tego przejścia rozpocznie koniunkcja Jowisza i Saturna w 0 stopniu Wodnika, do której dojdzie 21 grudnia. O tym wydarzeniu wiele się mówi i pisze, więc niebawem także tutaj pojawi się tekst.

🐎 Nów daje nam teraz okazję do wyzwolenia się z narracji, która odchodzi do przeszłości i otwarcie umysłu i serca na pieśń przyszłości.

🟥 Kwadratura węzłów księżycowych z Neptunem przypomina, że pominęliśmy w naszym rozwoju ważne kroki, że wciąż tkwimy w jakiejś iluzji. Zweryfikuj swój ogląd świata – sprawdź ze sobą szczerze, na co jeszcze przymykasz oko, gdzie dla świętego spokoju, wybierasz hipokryzję, godzisz się na obłudę, tolerujesz korupcję. Przyglądaj się też uważnie informacjom, które płyną do Ciebie z mediów: czy im ufasz, czy są logiczne, czy nie masz wrażenie, że zostały zmanipulowane. Czujność, dystans i własne zdanie pozwolą Co zachować ostrożność wobec opowieści, które nie są zgodne z Twoją prawdą.

Magiczne zalecenia na nów w Strzelcu

  • Zrób przegląd dotychczasowych przekonań, planów i marzeń. Które z nich mają największy potencjał, by
  • Oddziel prawdę od fałszu. Zadaj sobie pytania: Co jest Twoją prawdą? Skąd lub od kogo ona pochodzi? Czy to jest zgodne z wiecznymi zasadami działania Wszechświata?
  • Uporządkuj swoją przeszłość. Bez zbędnego balastu i bałaganu w głowie, łatwiej ruszyć na przód.
  • Znajdź idee, które rozświetlają Ci nawet największy mrok. Skontaktuj się z tą częścią siebie, która potrafi dostrzegać szansę, nawet w najtrudniejszych sytuacjach.
  • Odważ się być w pełni sobą. Pożegnaj przeświadczenie, że chcesz lub musisz być taka/taki, jak KTOŚ INNY, bo dopiero wtedy osiągniesz poczucie szczęścia i spełnienia. Jest zupełnie odwrotnie. Bądź w pełni i bez wstydu taka/taki, jak TY.