Nów w Koziorożcu – 13.01.2021

⭐️ „Per aspera ad astra”, czyli „przez ciernie do gwiazd”. Pewnie znasz taką sentencję. Wydaje mi się bardzo koziorożcowa. Cierpliwie podejmuj wysiłek i pokonuj trudy, żeby osiągnąć najwyższy szczyt.

🌑♑️ W kontekście dzisiejszego nowiu w Koziorożcu, który odbywa się w koniunkcji z Plutonem – władcą śmierci i transformacji, możesz skonfrontować się z tym kulturowym kodem. ⛓ Towarzyszy mi głębokie poczucie i zarazem dostrzegam takie sygnały w otoczeniu, że coraz więcej z nas ma ochotę zdekonstruować tę opowieść o trudach i ciężkości życia, o tych licznych kłodach pod nogi, o tym, że „zawsze coś”, o tym, że na nagrodę i przyjemność trzeba sobie zasłużyć, przyjmując najpierw na siebie baty od losu.

🔒 Ta społeczna formatka trzyma nas mocno w ryzach i blokuje przed łatwym, lekkim i przyjemnym sięganiem po swój najwyższy potencjał, przed wypowiadaniem na głos marzeń, przed dziękowaniem za dobre życzenia („żeby nie zapeszyć”), przed manifestowaniem, żeby sprawy ułożyły się po naszej myśli. Tłumaczymy sami sobie, że to taka „ochrona” przed rozczarowaniem. Ale to 💩prawda. Cała ta nasza „prewencja” wypływa ze strachu. Bo nie ufamy sobie, ludziom i życiu.

☠️ Transformująca moc Plutona pomoże Ci wprowadzić nowe reguły i standardy. Rozpali w Tobie pasję pragnień. Ale najpierw odsłoni, z czym trzeba się pożegnać, z czego oczyścić, jakie złudzenia i wyobrażenia na swój temat rozpuścić. 🐐 Koziorożec nie boi się konfrontacji z rzeczywistością, podchodzi do zadań bardzo realistycznie i w wywarzony sposób. Pomoże Ci odnaleźć zaufanie, by plany i ambicje dostosować do siebie i swoich zasobów, zamiast realizować cudze wyobrażenia i przepisy na sukces.

🦚 W stawianiu się do bycia sobą możesz być progresywnym/-ą maksymalistą/-ką – Jowisz w Wodniku będzie Cię wspierać na tej ścieżce.

🧨 Do tego Mars i Uran połączone w Byku niczym ładunek wybuchowy, mogą sprawić, że będzie Cię nosić by działać szybko, spektakularnie i wywrotowo. Odwagi! Zaskocz swoje otoczenie, zaskocz siebie.

Magiczne zalecenia

Dzisiejsze magiczne zalecenia napisałam w formie afirmatywnej, aby zwiększyć ich moc:

👩‍🏫 Wprowadzam nowe reguły i standardy w moim świecie.

👸 Otwarcie mówię o swoich ambicjach.

👩🏻‍🚀 Wyznaczam przyjemną drogę na szczyt.

🧙🏻 Ufam wewnętrznemu przewodnictwu.

🧟‍♀️ Pozwalam umrzeć złudzeniom.