Pełnia w Raku – 18.01.2022

Kosmiczny krajobraz dzisiejszej pełni zaprasza nas do przywrócenia naturalnego przepływu emocji i dekonstrukcji ról społecznych, które odcięły nas od czucia.

Pełnia w Raku odwołuje się do emocjonalnego poczucia bezpieczeństwa, które dajemy sobie, bez względu na to, co dzieje się w świecie zewnętrznym. Księżyc odpowiada za podświadomość i prywatność oraz sposób przeżywania przez nas rzeczywistości z perspektywy ego. W znaku Raka, którym włada, jest hiperwrażliwy na wszelkie fluktuacje nastrojów i wspiera swobodne wyrażanie wszystkich emocji.

Na przeciwko Księżyca mamy Słońce, czyli świadomość, w znaku Koziorożca, które popycha nas do budowania fasady złożonej z oficjalnych ról społecznych i podsyca potrzebę zaznaczania swojego miejsca w hierarchii. Jednak ze Słońcem połączony jest Pluton, co daje dość nieprzewidywalny impuls, wyciągając nam spod nóg czerwony dywan, po to, abyśmy mogli sprawdzić, co wstydliwego i niewygodnego zostało pod niego zamiecione. Jak część nas, która wydawała się nam zbyt słaba i wrażliwa, aby pokazywać ją światu, uległa zewnętrznej represji i teraz powinna zostać zobaczona i objęta, abyśmy mogli przywrócić swój kontakt z głębokim zaufaniem do własnej mądrości i kodeksu moralnego.

Księżyc w Raku wskazuje, że pierwszą strukturą, która ukształtowała jedną z naszych ról społecznych, jest dom rodzinny. Zastanów się więc, jaka hierarchia panowała w Twoim domu i czy na obecnym etapie życia odgrywasz nadal scenariusze ze swojego dzieciństwa. Czy autorytety z przeszłości nadal są Twoimi autorytetami? Czy coś sprawiło, że odmawiasz sobie uznania wewnętrznego autorytetu? Czy struktura społeczna, w której żyję, daje mi poczucie zaopiekowania?

Wenus i Merkury są obecnie w retrogradacji, co dodaje dodatkowego smaczku dzisiejszej pełni. Wenus cofa się przez znak Koziorożca, wzywając do ewaluacji tego, jak wyznaczamy nasze standardy moralne, skąd pochodzą nasze ambicje i jak zarządzamy zasobami materialnymi.

Merkury retrogradujący w Wodniku otwiera nas na wprowadzenie korekty naszych horyzontów myślowych; sprawdzenia co oznacza dla nas wolność i czy jej definicja nie uległa w ostatnim czasie wypaczeniu. Merkury jest dodatkowo w koniunkcji z Saturnem, co może albo uruchomić w nas bardzo poważne i pełne detali procesy mentalne, albo przytłoczyć i sparaliżować możliwość wyrażenia tego, co myślimy. Warto jednak dać umysłowi się zatrzymać na chwilę, by poprowadziło nas czucie. Być może zechcesz wypłakać, wyśpiewać lub wytańczyć z ciała zamrożone emocje, by zrobić w sobie więcej miejsca na siebie.

Magiczne afirmacje