Nów w Wodniku – 1.02.2022

Dzisiejszy nów w Wodniku stawia przed nami zadanie, abyśmy stworzyli swoją kapsułę czasu i spakowali do niej to, co uniwersalne i warte zachowania na przyszłość. Jako kapitał startowy dla nowej wersji nas samych lub dar dla kolejnych pokoleń.

Wodnik to jedenasty, przedostatni znak zodiaku, który przygotowuje nas na rozpuszczenie uwarunkowań i przywiązań i stanie się zmianą, której pragniemy w świecie. Archetyp ten reprezentuje wolnościową woltę, wyjście z zabetonowanej struktury; z tego, co okrzepło w wynaturzonych regułach i zasadach. Jest synonimem postawienia śmiałego kroku w kierunku tego, co nieznane i nieszablonowe. 

Wodnikowy nów zabiera nas ponad to, co personalne i pozwala zobaczyć, jakie łączą nas wyższe wartości i ponadczasowe zasady. Dystansuje nas od natłoku przelotnych emocji, po to, by można było z szerokiej perspektywy zobaczyć pełny obraz tego, co jest i wygenerować wizję tego, jak być powinno.

KOSMICZNY ODLOT ZACZYNA SIĘ OD CIAŁA

Domeną Wodnika jest świat na opak, świat odwróconych lub zanegowanych hierarchii. Uran, który rządzi tym znakiem i włada dzisiejszym nowiem, to kosmiczny odmieniec, jedyna planeta w naszym układzie słonecznym, która wiruje na boku.

Uran, znajduje się w Byku i tworzy kwadraturę do świateł. Daje tym samym znać, że aby nasze piękne lub szalone wizje mogły zaistnieć, konieczna jest pilna aktualizacja na poziomie materii i wartości. Nasza fizyczna forma to wehikuł dla naszej duszy i jej pragnień, dlatego bez przepuszczenie przez ciało i system nerwowy nowych przekonań, pragnień i koncepcji, nie możemy dokonać skoków kwantowych czy kosmicznych odlotów. Uran potrząsa naszym ciałem, abyśmy mogli zerwać wewnętrzne łańcuchy uwarunkowań zapisanych na poziomie komórkowym i dokonać aktu bezwstydnej indywiduacji. 

REWOLUCJA NA CHŁODNO

Podczas tego nowiu światła są dodatkowo w koniunkcji z Saturnem, dawnym władcą Wodnika, co pokazuje, że jakości saturniczne, czyli dojrzałość, wewnętrzna integralność i zaufanie w wyższy porządek, to ważne tematy, których nie da się zignorować. Wątki te podbija też silna obsada Koziorożca, w którym są Mars, Wenus, Merkury i Pluton. Nie możemy więc po prostu bezczelnie zanegować zasad i porządku bez zastanowienia nad konsekwencjami. Saturn i Koziorożec domagają się, aby nasze wizje były odpowiedzialne i dojrzałe. To nadaje duży ciężar gatunkowy temu czasowi, może studzić wywrotowe zapędy

Do kapsuły czasu nie spakujemy przecież wszystkiego. Trzeba dokonać selekcji, na chłodno ocenić przeszłość, wyciągnąć z niej konstruktywne lekcje i bez sentymentu postawić granicę temu, co nie ma już wstępu do naszej rzeczywistości.

Magiczne afirmacje

Być może zainteresuje CIę…