Pełnia w Baranie – 20.10.2021

Najbliższa pełnia, czyli opozycja Księżyca w Baranie do Słońca w Wadze wydarza się w 27 stopniu tych znaków i będzie mieć kulminację w środę 20 października o 16:57. W ten układ zaangażowany jest również Mars, władca Barana, który jest w koniunkcji ze Słońcem. W rogu ringu mamy natomiast Plutona w Koziorożcu, który tworzy kwadraturę do Słońca i Księżyca. Kosmiczni gracze tworzą figurę zwaną półkrzyżem – układ bardzo dynamiczny, napięciowy i wybuchowy. Możemy się więc spodziewać, że w trakcie tej pełni będzie nas nosić i roznosić, czasem miotając na różne strony. Postaraj się wykorzystać ten ładunek energii jak najbardziej konstruktywnie, inaczej grozi Ci frustracja, nerwowość i silna reaktywność na wszelkie bodźce. 

Ostatnie 2-3 tygodnie mogły być dla nas czasem nieco przyciężkim i przytłaczającym. Z naszej ziemskiej perspektywy planety, które były w pozornym ruchu wstecznym, zaczęły zwalniać, by na moment się zatrzymać. To niosło ze sobą pewne przytłoczenie i wyhamowania w wielu sprawach. Potem jednak kolejno ruszyły do przodu. Na początku października Pluton, kilka dni później Saturn, a wczoraj Jowisz i Merkury. Jesteśmy więc teraz w szczególnym momencie pełnego przebudzenia i czujemy przypływ niepohamowanej energii. Jednak, aby w pełni wykorzystać swój potencjał sprawczy, potrzebujemy dostrzec i uleczyć dawne zranienia, które hamują lub wręcz blokują nasz rozwój duchowy. Aby pomóc Ci zmierzyć się z wyzwaniami przygotowałam konsultację Twój klucz do uzdrowienia duszy. Lekcja Chirona, dzięki której aktywujesz proces samouzdrawiania.

NAGI INSTYNKT

Baran to pierwszy znak na kole zodiaku. Iskra, która daje początek i inicjuje nowy cykl; iskra, która z entuzjazmem, radością, a czasem lekką bezczelnością rozpala nas do działania, jeszcze bez myślenia o dalekosiężnej przyszłości, o wyzwaniach, konsekwencjach i przeszkodach, jakie możemy napotkać. Baran to czysty instynkt przetrwania i wyznaczania swoich granic. Baran to Twoje JA. Tu i teraz. Uczy nas wyodrębnienia samych siebie z kosmicznego chaosu i dbania o partykularne interesy. Jest w nim jednocześnie tęsknota za połączenie z drugą istotą. 

Kiedy w tym znaku znajduje się Księżyc, czyli ciało niebieskie powiązane z emocjonalnym poczuciem bezpieczeństwa, możemy doświadczać nerwowego pobudzenia i niepokoju. Trudno nam usiedzieć w miejscu. Paradoksalnie, tylko oddanie się działaniu lub aktywności fizycznej daje nam poczucie spokoju. 

WOJOWNIK W MINISTERSTWIE DYPLOMACJI

Natomiast Waga, to pierwszy znak transpersonalny, czyli taki, który wyrasta ponad horyzont naszych indywidualnych spraw i zaczyna dostrzegać innych ludzi, jako równie istotnych, co my sami. Waga doskonale zdaje sobie sprawę z wartości, jakie płyną z partnerstwa, współpracy i uczenia się od drugiego człowieka. 

Kiedy w tym znaku przebywa Słońce zyskujemy głęboką świadomość, że inni ludzie są nam niezbędni nie tylko do przetrwa, ale też do tworzenia rzeczy i rozwiązań przekraczających możliwości jednostki. Mars w Wadze, ważny bohater tej pełni,  to wojownik w szkole dyplomacji. Musi odłożyć na bok oręż i strategie bezpardonowego działania lub wręcz ataku, które stosował wcześniej. Tutaj uczy się ważyć czyny i słowa, by realizować swoje cele i pragnienia z gracją, wdziękiem i poszanowaniem drugiej strony. 

SPRZYMIERZEŃCY CZY WROGOWIE?

Pełnia w Baranie skonfrontuje więc Twoją instynktowną potrzebę wyrażania własnego ja, podążania za impulsami i działania w nieskrępowany niczym sposób z refleksją na temat tego, jaki wpływ Twoje działania wywierają na otoczenie. 

Na ile możesz być samotną wojowniczką/wojownikiem i działać po swojemu, a na ile potrzebujesz ludzi, z którymi zawrzesz sojusze, połączysz siły? A może zdecydujesz się na  wejście w otwarty konflikt?

Z czego musisz zrezygnować w pokojowych negocjacjach? Co ze swoich pragnień jesteś gotowa/-y odpuścić, a gdzie się nie ugniesz? Co jest nienaruszalną zasadą Twojego JA?

Wykorzystując pokojowo usposobionego Marsa może być nieco łatwiej znaleźć satysfakcjonujący kompromis, postawić granice, zawalczyć o siebie, wyrazić swój skumulowany gniew w sposób, który nie zrani innych, a otworzy przestrzeń do dyskusji, o ile nie ulegniemy lękom Księżyca w Baranie, który może podpowiadać, że załatwimy swoje sprawy i zabezpieczymy interesy tylko przez ofensywę.

Pluton przez kwadraturę do pełni może nas wytrącać z poczucia bezpieczeństwa w samoświadomości (Słońce) czuciu (Księżyc) i działaniu (Mars), podważając sens tego, jak się do tej pory definiowaliśmy w świecie przez pełnione role społeczne, funkcje i pozycje zawodowe. To z jednej strony wywala nas z kapci, wypycha poza strefę komfortu, z drugiej – stwarza okoliczności do przewartościowania i odrodzenia.

PRAWDZIWA MOC RODZI SIĘ Z UZDRAWIANIA RAN

W trakcie tej pełni ważna rolę odgrywa również opozycja Merkurego w Wadze do Chirona w Baranie. Ten układ będzie aktywnie wzywać Cię do przedefiniowania swojej niezależności i uleczenia zranień w obszarze Twojej sprawczości. Zwróć uwagę na traumy i związane z nimi poczucie bezsilności i niemocy. Choć rany zabliźniły się w Twojej tożsamości, to teraz być może odpalają  reakcje defensywne, blokują Twoją spontaniczność bycia sobą czy podważają zaufanie do własnego instynktu. Potrzebujesz zmienić na nie perspektywę, rozmasować i uelastycznić te miejsca, by przywrócić w nie czucie. 

Magiczne afirmacje

Zapraszam Cię z serca w podróż po Twoim wewnętrznym Kosmosie. Sesja interpretacji kosmogramu, którą Ci proponuję, ma moc integrowania wewnętrznych sprzeczności i uzdrawiania Twojej mocy.
Napisz na hello@cosmicmonada.com, aby zapytać o najbliższe dostępne terminy.