Nów w Skorpionie – 4.11.2021

Nów w Skorpionie wydarzy się w czwartek, 4 listopada o godzinie 22:14 w 12 stopniu tego znaku.Chociaż nowie kojarzą się zwykle dość sennie i spokojnie, bo Księżyc znika w objęciach Słońca w kosmicznej alkowie, to tym razem będzie inaczej. W opozycji do świateł w Skorpionie stoi Uran w Byku.

Uran jest trochę jak wścibski obserwator lub eksperymentujący badacz wobec tego intymnego spotkania. Ze swojej pozycji pozwala sobie na zaskakujące komentarze, nagłe ingerencje, a nawet prowokacje, przez co rozbija całą intymność procesu nurkowania w głąb naszych uczuć i emocji, która normalnie wydarzyłaby się w ukryciu, pomiędzy naszą świadomością – Słońcem i podświadomością – Księżycem. 

Naga prawda Cię wyzwoli

Skorpion jako znak stały pyta, do czego się przywiązujesz emocjonalnie, pokładając w tym poczucie bezpieczeństwa.Sensem tego archetypu jest nauczenie się czerpanie mocy z procesu metamorfozy: uśmiercania tego, co blokuje w nas ewolucję i odradzania się do życia niczym feniks z popiołów. 

Uran w znaku Byka chce przewrócić do góry nogami to, do czego przywiązaliśmy się materialnie i w czym widzimy wartość. Na tapetę idą więc: pieniądze i sposób ich zarabiania, zasoby, którymi dysponujemy, nasz system wartości oraz to, jak cenimy sami siebie: swoje ciało, talenty.

W trakcie tego nowiu masz okazję, by zanurkować w głąb, dotknąć niewygodnych tematów: lęku przed stratą, zdradą, poczucia niemocy czy braku zaufania do świata, które zastygły w Tobie niczym lawa. Ale na dotykaniu się nie skończy, bo Uran zadba o rozgrzanie tej lawy i jej erupcję. Na światło dzienne mogą więc wyskoczyć różne trupy, które skrywasz w swojej szafie. I to będzie zadziwiające i zarazem bardzo uwalniające.

Najlepsze, co możesz teraz dla siebie zrobić, to utrzymać otwartość i elastyczność wobec zmian, nawet jeśli wydają się chaosem, który narusza Twoje poczucie bezpieczeństwa.

POGRATULUJ SOBIE

Dodatkowo luźna kwadratura Saturna do nowiu i do Urana sprawi, że trzeba będzie sięgnąć pamięcią w przeszłość i rozliczyć się ze spraw, które zostały zamiecione pod dywan. Jeśli poczujesz zbyt duże przytłoczenie ciężarem tego, co jest do załatwienia, przypomnij sobie, jakie mroki w życiu udało Ci się już przezwyciężyć? Jakie lekcje dojrzałości przyszły do Ciebie ze zmierzenia się z lękiem? Pogratuluj sobie i sięgnij do tego zasobu.

Magiczne afirmacje

Czujesz, że przyszedł czas na transformację i uzdrowienie? Skorzystaj z konsultacji astrologicznej na interesujący Cię temat, z sesji dotyczącej Chirona lub interpretacji kosmogramu.