Pełnia Księżyca w Byku – 31.10.2020

Co przyniesie nam sobotnia pełnia Księżyca w Byku? 

Przy obecnym układzie planet i nastrojach społecznych może być bardziej wywrotowa, niż zwykle.

Byk, którym włada Wenus, mówi o naszych zasobach: materialnych i niematerialnych, o finansach i dobrach, o talentach i wartościach. Dąży do samowystarczalności, poprzez gromadzenie zasobów. Chętnie oddaje się też zmysłowej przyjemności, bo ciało traktuje jak swoją świątynię. 

Jednak w Byku od dwóch lat mamy też Urana, planetę rewolucji, która mocno potrząsa naszą kolektywną relacją z byczymi jakościami, dając głębszy wgląd w ekologię, działania wspierające planetę, rozumienie, czym jest obfitość i odradzanie się kobiecej mocy. 

W trakcie tej pełni Księżyc będzie połączony z Uranem, więc może się nam wydarzyć małe trzęsienie ziemi, zwłaszcza w temacie wyznawanych wartości i poczucia własnej wartości. 

Zarówno indywidualnie, jak i kolektywnie będziemy przewartościowywać swój system spraw, za które jesteśmy gotowi walczyć i którymi się kierujemy przy podejmowaniu działań. Jeśli potrzebujesz wsparcia w ustaleniu, jakie wartości są obecnie kluczowe dla Ciebie, bardzo polecam Ci ćwiczenie, które znajdziesz na dole strony.  

Po przeciwnej stronie Byka, w Skorpionie, mamy Słońce, które naświetli nam, jakie tematy tabu potrzebujemy jeszcze oswoić, ale może też wzmagać te negatywne skorpionie tendencje, jak zastygania w relacjach i emocjach, które nam nie służą ze strachu przed utratą kontroli. 

Ponieważ mamy mocno zaakcentowaną oś Baran (Mars w retrogradacji) – Waga (Merkury w retrogradacji i Wenus) oddziałuje na nas silne napięcie pomiędzy nastrojami wojennymi – agresywnymi czynami i słowami, a podejściem pokojowym – pragnieniem rozwiązywania sporu w imię miłości i wzajemnego szacunku. 

W kontekście pełni mogą więc przychodzić do nas pytania o samowystarczalność: czy mężczyźni są w stanie poradzić sobie bez kobiet? I odwrotnie, czy kobiety będą w stanie budować nowy świat bez wsparcia mądrych mężczyzn?

A to wszystko wydarza się na tle wielkiej trójcy maszerującej przez znak Koziorożca: broniący starych hierarchii Saturn, żądny transformacji Pluton i podbijający wszystko Jowisz, który dorzuca tematy prawa i poszukiwań duchowych. Wymarzony krajobraz do obalania rządu, co nie znaczy, że pójdzie szybko i łatwo.

Aby się nie zagotować w tym emocjonalnym kotle, warto wrócić do podstaw, czyli do ciała. Walcząc o wolność i samostanowienie o ciele, dajmy sobie maksimum cielesnego zaopiekowania. Zadbajmy o wygodę, dobre jedzenie, odporność i drobne przyjemności, które pomogą wytrząsnąć z ciała te wszystkie trudne uczucia i napięcia, by ich nadmiar nie doprowadził nas do reakcji chorobowych. 

ZALECENIA NA PEŁNIĘ W BYKU

🧖🏼‍♀️ Zaufaj potrzebom ciała i daj się poprowadzić jego zachciankom. Zapytaj, czy pragnie relaksu, drzemki, długiej kapieli lub gorącego prysznica, a może domaga się ruchu – tańca, jogi, ćwiczeń wysiłkowych?

🍇 Dopieść zmysły! Wejdź w świat zapachów odkrywając olejki eteryczne , w świat smaków, otwierając się na nowe polaczenia przypraw i produktów. Testuj i eksperymentuj. Przyjmuj czuły dotyk i dawaj go sobie. Nasyć oczy pięknem jesiennych krajobrazów. Nuć pod nosem lub śpiewaj pełną piersią ulubione piosenki.

🎭 Masz unikalny zestaw talentów. Czy znasz je i w pełni z nich korzystasz? Czy znasz supermoce otaczających Cię ludzi? Odkrywaj i przyjmuj płynące od nich dary.

💸Zatroszcz się o finanse. Zrób im przytulne gniazdko, dokarmiaj je swoją, uwagą, czule tytułuj przelewy, a od każdej zarobionej kwoty wykonuj choćby drobny przelew uznania dla siebie, najlepiej na specjalne konto.

♻️ Zadbaj o zasoby planety. Może od dawna chcesz wprowadzić jakiś nowy nawyk, by w bardziej zrównoważony sposób podchodzić do zakupów, generowania śmieci albo wyrazić wdzięczność Ziemi.