Nów Księżyca w Wadze – 16.10.2020

Dzisiejszy Nów w Wadze uwypukli temat jedności przeciwieństw.

Powietrzna Waga to znak, który uczy nas spoglądania na ludzi i ich różne opinie, potrzeby, emocje i szukania sposobu, by je ze sobą pogodzić w imię harmonii i porozumienia ponad podziałami.

Waga doskonale rozumie, że dynamika przeciwieństw napędza nasze istnienie. Że nie ma dnia bez nocy, dobra bez zła, radości bez smutku, narodzin bez śmierci. W odwiecznym tańcu tych skrajnych jakości szuka balansu, złotego środka, bo ma przeświadczenie, że jest w nas wyższa inteligencja i zdolność do pojęcia tej cykliczności i jedności.

Dzisiejsze, nowiowe spotkanie Księżyca i Słońca w znaku Wagi podstawia Ci więc lustro, w którym możesz spojrzeć na to, co najmocniej Cię porusza w innych ludziach i ich zachowaniu, by pogłębić wiedzę o Twoim wewnętrznym krajobrazie.

Zwróć uwagę na to, co Cię fascynuje i magnetyzuje w innych. Czy to jest coś, czego pragniesz i do czego Ty także dążysz? Czy dostrzegasz to już, jak to w Tobie kiełkuje?

A co w innych ludziach i ich zachowaniu aktywuje Twoją irytację, złość, niechęć albo potrzebę krytyki? Gdzie wypierasz lub zagłuszacz u siebie te jakości? Czy to Twoje osobiste tabu, wewnętrzny cień, zranienie?

Te trudniejsze tematy będą teraz zdecydowanie łatwiej wychodzić na powierzchnię. Sprzyja temu Mars retrogradujący w Baranie, czyli na drugim biegunie kosmicznej osi zwanej „wojna – pokój”. Agresja, także ta, którą kierujemy sami przeciwko sobie, odsłoni nam nasze czułe tkanki: blizny, odciski, pęknięcia, od których odwracaliśmy wzrok.

Natomiast Merkury, który od środy cofa się w Skorpionie, pomoże nam wreszcie nazwać po imieniu te sprawy, które ukrywaliśmy sami przed sobą. Być może robiliśmy tak z poczucia wstydu, a także dlatego, że brakowało nam wcześniej zasobów, by je nazwać i się nimi zająć.

Przyjmij lekcję Wagi, która świadomie wybiera spokój i harmonię, dlatego nie pozwala, by napięcie urosło do takiego poziomu, by uruchomiło reakcję łańcuchową gwałtownych emocji.

ZALECENIA NA NÓW W WADZE

Jak możesz połączyć się z energią nowiu w Wadze?

🧲Rozejrzyj się wokół. Kogo i co pragniesz przyciągnąć do swojego życia? Co Cię magnetyzuje? Jakie osoby, jakie cechy, jakie rzeczy? O czym ważnym one do Ciebie mówią?

🌬Oddychaj. To teraz najprostsza i zarazem najskuteczniejsza praktyka. Zwłaszcza że Waga to znak powiązany z żywiołem powietrza. Oddech pozwoli Ci się uspokoić i skontaktować ze sobą. Poczuj, jak wszystko się od niego zaczyna, jak oddech porusza ciałem. Zanim rzucisz się do ognistego działania czy wpadniesz w wir skrajnych emocji, pomyśl o tej pierwotnej jedności pomiędzy oddechem a ruchem. To pozwoli Ci złapać odpowiedni dystans do siebie.

👩‍❤️‍👨Zajmij się relacjami: ich budowaniem lub porządkowaniem. Może warto sobie wyjaśnić niedomówienia lub nieporozumienia. Zrób w sobie przestrzeń na przyjęcie informacji zwrotnej. Zachowaj czujną uważność na partnera, podążaj za jego żywym impulsem, by zrozumieć jego intencje, punkt widzenia, emocje. Bądź jednocześnie blisko swoich potrzeb. Nie chodzi o rezygnowanie z siebie w imię zadowolenia innych.

🕸Skieruj uwagę na naturę, sztukę, architekturę. Zauważ proporcje, symetrię, harmonię w otaczającym Cię świecie. To pozwoli Ci złapać szerszą perspektywę w globalnym chaosie, który wciąż fundują nam Saturn, Pluton i Jowisz w Koziorożcu, Połącz się z tym kosmicznym ładem i zaufaj sobie.

🍷Idź na randkę ze sobą. Podaruj sobie czas, coś pięknego, powiedz sobie coś wspierającego i miłego. Przyjmij z radością miłość i obfitość świata.