nów księżyca w skorpionie – 15.11.2020

Zbliżamy się do nowiu Księżyca w Skorpionie, który osiągnie kulminację już w niedzielę o 6:07.

Cały ten tydzień jest astrologicznie intensywnym czasem, a nów będzie niczym wisienka na torcie.

Sensem archetypu Skorpiona jest nauczenie się czerpanie mocy z procesu metamorfozy: uśmiercania tego, co przestarzałe lub blokujące potencjał i odradzania się niczym feniks z popiołów.

W trakcie nowiu masz okazję, by zanurkować w głąb i dotknąć trudno dostępnych warstw swojej duszy, wejść do podziemnego świata uczuć i emocji, które zastygły w Tobie niczym lawa. Przyjrzyj się uważanie, co tam jest, po co to w sobie trzymasz, czego się boisz i co się stanie, jeśli puścisz pragnienia, których nie możesz zrealizować.

Może właśnie strach przed nową wersją Ciebie działa tak paraliżująco? Ale przecież wiesz, że to, czego się obawiasz jest najczęściej Twoim największym zablokowanym potencjałem, prawda?

Ten czas sprzyja nawiązywaniu kontaktu z Twoją wewnętrzną szamanką/szamanem. Łącząc się z wyższą jaźnią, na przykład w trakcie medytacji, możesz oczyścić swoje ego i uzdrowić dawne rany, które Cię obciążają. Podczas tego intymnego spotkania poproś Wszechświat, by ukazał Ci Twoje dary, wywołaj swoje zwierzę mocy i spójrz w oczy swojej duszy, która nie zna ograniczeń świata śmiertelników. Przyjmij to wszystko do swego serca.

Spotkanie Jowisza z Plutonem (władcą Skorpiona), do którego doszło 12 listopada w Koziorożcu, wrzuciło nas w nowy cykl tych planet, który potrwa ok. 13 lat. Jowisz powiększył i przyspieszył w nas potrzebę plutonicznej transformacji w obszarze siły i władzy. Nowiowy Księżyc utworzy sekstyl do tych planet, co wzmocni w nas potrzebę indywidualnego wzrostu i aktualizacji przekonań względem struktur społecznych.

Najlepsze, co możesz teraz dla siebie zrobić, to utrzymać otwartość i elastyczność wobec zmian, nawet jeśli wydają się chaosem, który narusza Twoje poczucie bezpieczeństwa.

ZALECENIA NA NÓW W SKORPIONIE

💀 Pozwól umrzeć staremu Ego. To, co stare, potrzebuje umrzeć, by zrobić miejsce na nowe. Twoje ciało odnawia się regularnie, produkując wciąż nowe komórki, które zastępują te obumierające. I tak też robi Twoje ego – podlega nieustannej prawu przemiany, by stale wzrastać i podążać za misją duszy. Czasami może ogarnąć Cię panika i starasz się blokować ten cykl: zastygasz w uczuciach i dawnych urazach, które ściągają Cię w mrok, nosisz rany i traumy, uważając je za część swojej tożsamości, podtrzymujesz przy życiu przekonania, przez które tkwisz w miejscu, zamiast ruszyć do przodu. Wejdź w swoją wewnętrzną śmierć z lekkością i przyjemnością, skocz w otchłań z krzykiem ekstazy, a przebudzisz w sobie nową jakość.

🐛🦋 Zaufaj procesowi metamorfozy. Transformacja to ten moment zawieszenia, kiedy siedzisz w swoim kokonie i dokonuje się niewidzialna dla świata zewnętrznego praca – już nie jesteś gąsienicą, ale jeszcze nie stałaś/-eś się motylem. Możesz mieć wrażenie, że Twoje poczucie bezpieczeństwa zostało zachwiane, że jest tak wiele niewiadomych, że nie masz nad niczym kontroli… Daj sobie czas, poddaj się temu.

🍄 Otwórz się na zmianę świadomości. Jesteśmy ciągłą zmianą. Nie bój się nowy myśli, nowych poglądów i wglądów, czerp siłę z tej nieprzewidywalności i czekaj w gotowości i wdzięczności na niespodzianki.

🐇 Jeśli znasz swoje zwierzę mocy, wezwij je do siebie i poproś, by pokazało Ci, jakie jakości i umiejętności z nim związane, mogą Cię teraz wesprzeć. Jeśli nie znasz swojego zwierzęcego partnera, poproś, by odwiedził Cię we śnie.

🐍 Wzmocnij energię seksualną. Skorpion jest mocno powiązany z seksualnością, zwłaszcza tą jej uduchowioną formą (tantra, kundalini), w której dochodzi do zjednoczenia kochanków i połączenia z wyższą świadomością.