Pełnia Księżyca w Baranie – 1.10.2020

Pełnia w Baranie to mocny czas. Masz teraz ogromny potencjał do pracy ze swoim JA na podstawowym poziomie: zaufania do instynktów, podążania za dzikością i pierwotnymi pragnieniami, celebrowania swojego istnienia i pielęgnowania ognia ekscytacji.

Będzie to jednak praca na wewnętrznej energii, a nie jej zewnętrzne wybuchy, bo Mars, władca Barana, jest nadal w ruchu wstecznym. Kieruj więc uwagę do środka, by tam rozpętać oczyszczającą rewolucję. Odpowiedz sobie po raz kolejny na podstawowe pytania: kim jestem, kim chcę być, dokąd zmierzam i jak mogę pokierować swoją mocą, by cieszyć się życiem i najlepiej wspierać świat.

Zanim jednak Twój wewnętrzny wojownik wyruszy na misję, przyjrzyj się uważnie, czy ma jakieś rany, które wymagają uzdrowienia. Księżyc jest w koniunkcji z Chironem, a to wskazówka, że nawet jakieś stare zranienia mogą się otworzyć i domagać Twojej delikatności. W tych czułych punktach kryje się też Twoja siła.

Aktualne układy na niebie mogą też pociągnąć Cię w inne strony. Jeśli wybrzmiewać będą napięcia w relacjach międzyludzkich, zwróć uwagę na temat wyznaczania granic: gdzie się u Ciebie znajdują i jak komunikujesz, że zostały przekroczone. Oś Baran – Waga, aktywowana teraz przez Księżyc i Słońce, mówi o znalezieniu harmonii pomiędzy swoimi potrzebami, a pragnieniami innych ludzi.

Może pojawić się też frustracja wywołana rozdźwiękiem pomiędzy tym, czego pragniesz, a czego teraz doświadczasz (kwadratura Marsa do Jowisza, Saturna i Plutona w Koziorożcu). Potraktuj to, jako lekcję wytrwałości dla szybkich baranich impulsów i ugruntowanie dla motywacji.

Jeśli mądrze wykorzystasz kulminację baraniej mocy, masz spore szanse, by doświadczać radości i wdzięczności ze swojego istnienia, przeformułować życiową ścieżkę, dać sobie nowe impulsy do odwagi w byciu sobą.

ZALECENIA NA CZAS PEŁNI W BARANIE

🔥Świętuj to, że jesteś. To takie proste i trudne zarazem, bo przecież jest dla Ciebie oczywiste, że istniejesz. Poczuj to głeboko, co to znaczy: być, mieć ciało, moc doświadczać i pragnąć.

🔥Ekscytuje Cię to, co robisz? Tak? Nie? Dlaczego? Co by Cię ekscytowało? Wyobraź sobie, że to robisz, wejdź w ekscytację, jakby to się działo tu i teraz! Co na to Twoje ciało? Czujesz przyjemne mrowienie i wzrost energii życiowej?

🔥Baran to wojownik i obrońca. Walka jest jego żywiołem. Sprawdź, jak się masz z tym tematem i przeciw komu lub czemu kierujesz swój oręż. Walczysz z całym światem, ze sobą? A może walczysz o sprawy? Zawalcz o ważną dla Ciebie zmianę?

🔥Zrób coś, czego się boisz! To nie musi być, wielka rzecz. Wystarczy małe wyzwanie. Popatrz strachowi w oczy i zatańcz z nim. Wzrost poczucia pewności siebie i duma wystrzeli Ci, jak rakieta w kosmos. To piękne uczucie!

🔥Otwórz się na nowe: wglądy, uczucia, osoby, zdarzenia, pragnienia. Nie oceniaj, pozwól im być i nakarm się nimi.