Nów w Rybach – 13.03.2021

Nów w Rybach będzie jak najczarniejszy moment nocy, tuż przed brzaskiem, kiedy śnimy najdziksze, a zarazem genialne sny. Może Cię zabrać na wyżyny kreatywności i wyobraźni, dając uskrzydlające wglądy w siebie albo strącić w mroczne miejsca, w których poczujesz bezsilność, rozpacz i totalne zagubienie. Może być też tak, że oba te stany, przepłyną przez Ciebie, w tajemniczy sposób mieszające się ze sobą.

Archetyp Ryb, w którym wydarza się nów Księżyca,  jest opowieścią o końcu cyklu i przygotowaniu do narodzin nowego. Przypomina nam, że zanim pojawiliśmy się na tym świecie, byliśmy w kosmicznym łonie, w którym wszystko buzowało i tańczyło. To był cały nasz świat, czuliśmy się tam bezpiecznie, połączeni w jedno z naszą matką i Wszechświatem. Kosmiczne łono jest też miejscem, do którego powracamy w chwili śmierci. Do tej przestrzeni nie mamy zwykle bezpośredniego zmysłowego dostępu, ale niektórzy z nas, czują mocniej ten świat za kurtyną i potrafią tam nawet zajrzeć za pośrednictwem snów, transów lub doświadczeń granicznych.

W trakcie nowiu archetyp Ryb, w którym spotykają się Księżyc i Słońce, będzie dodatkowo wzmocniony przez koniunkcję Wenus i Neptuna. Ta planetarna para kieruje nasza uwagę na to, czym jest miłość. Wenus mówi o tej zmysłowej, ucieleśnionej, tworzonej przez relacje z innymi i materializującej się w postaci dzieci, zasobów, talentów i pieniędzy. Neptun, władca Ryb, mówi natomiast o miłości uniwersalnej, która jest źródłem całego stworzenia; przypomina nam, że wszyscy jesteśmy połączeni, możemy rozpuścić swoje ego, zaufać Wszechświatowi i poddać się siłom, które są poza naszą kontrolą. W trakcie nowiu i najbliższych dni te dwie dopełniające się oktawy miłości dotykają się, a my poprzez zanurkowanie w głębokie czucie wszystkich emocji, mamy szansę zrzucić woal iluzji, znaleźć odpowiedzi i swoją ścieżkę życia. Będziemy więc integrować chaos, rozpad i zarazem kreować, rodzić miłość do samych siebie i do świata.

Nasze nurkowanie w toń czystej świadomości, będzie racjonalizować silna obsada znaków żywiołu powietrza: Mars w Bliźniętach, sprawi, że umysł może kwestionować przeczucia, intuicję; sprawdzać, czy nie ulegamy bajecznym fantasmagorią i nie wpadamy w zwodnicze wiry oceanu, na dnie którego są zarówno skarby głębokiego zrozumienia i ukochania wszystkiego, jak i stany depresyjne i lękowe. Natomiast Jowisz, Saturn i Merkury w Wodniku mogą wyostrzać nasze pozazmysłowe doznania i sprawiać, że będziemy podejmować próbę uchwycenia, nazwania i przekucia tych odczuć w rewolucyjne koncepcje.

Magiczne afirmacje