PEŁNIA W STRZELCU – 26.05.2021

Niech Twoja najwyższa prawda rozpali Cię do podążania za marzeniami.

Dzisiejsza pełnia Księżyca rozgrywa się na osi komunikacji, czyli Bliźniąt i Strzelca. Polaryzacja tych znaków mówi o napięciu pomiędzy tym, co obiektywne i subiektywne, pomiędzy „wiem”, a „rozumiem”.

Bliźnięta symbolizują wiedzę, informację, fakty. Rządzi nimi Merkury, który reprezentuje nasz logiczny i racjonalny umysł.

Natomiast Strzelec to archetyp, który mówi o przekonaniach, o indywidualnej prawdzie i  tym, jak postrzegamy świat i rządzące nim prawa. Jego władca – Jowisz, to planeta nazywana naszym wyższym, kreatywnym umysłem.

Bliźnięta są jak szybkie łącza, którymi przesyłane są dane, natomiast Strzelec jest jak procesor, który te dane przetwarza – zdobyte bity wiedzy interpretuje w oparciu o własne doświadczenia i obserwację praw przyrody, by w ten sposób generować przekonania, czyli prawdy, na których opiera swoje działanie.

Połączenie obu świateł z węzłami księżycowymi nada tej pełni dodatkowy podtekst. Słońce, czyli świadomość, połączona w Bliźniętach w północnym węzłem, symbolizującym przyszłość, będzie nas ciągnąć w stronę racjonalizowania faktów i nadawania sensu temu, co ma nastąpić. Archetyp Bliźniąt wzmacniają też Wenus i Merkury, więc trudno będzie nam odpuścić doszukiwanie się wszędzie ciągów przyczynowo-skutkowych i wyciszyć pytania płynące z niespokojnego umysłu.

Z kolei Księżyc w Strzelcu w koniunkcji z południowym węzłem, symbolizującym przeszłe uwarunkowania, sprawi, że nasza podświadomość zechce cofnąć się w czasie i poczuć, czy przekonania, w które zostaliśmy wyposażeni lub sami je wykreowaliśmy, dziś dają nam siłę i sprawczość, czy odbierają moc i oddalały nas od życia w zgodzie ze sobą.

Władca Strzelca – Jowisz jest obecnie w Rybach, czyli znaku, którym dawniej władał, gdzie wraz z Neptunem – nowym władcą Ryb, nasila magiczne i irracjonalne  jakości tego archetypu. Jowisz robiąc kwadraturę do Księżyca, odsłania nam ścieżkę mądrości, która prowadzi do dostrzeżenia, że wszyscy jesteśmy połączeni ze sobą i z naszą planetą. A Mars w Raku, robiąc trygon do Neptuna, zachęca nas by stanąć w czuciu i wrażliwości, by wyjść ponad podziały płynące z interpretacji danych i indywidualnych przekonań.

Kulminacja pełni wydarzy się w bliskim sąsiedztwie węzłów księżycowych, co oznacza, że doświadczymy jednocześnie całkowitego zaćmienia Księżyca. Zaćmienie, jak nazwa wskazuje, może wywoływać stany zamroczenia, chaosu i pogubienia, ale w zamęcie, który generuje, mamy też szansę doznać olśnień,  niezwykłych odkryć, zmiany perspektywy lub przekonań. Czas od dzisiejszej pełni do nowiu w Bliźniętach (10 czerwca) utworzy okno w czasoprzestrzeni, w którym mogą dziać się rzeczy dziwne i niespodziewane, a ich głębszy sens być może zrozumiem po czasie.

Cofnij się pamięcią do nowiu w znaku Strzelca (14 grudnia 2020 roku) i przypomnij sobie, co się działo wówczas ważnego w Twoim życiu, jakie intencje wtedy zasiałaś/-eś? Czy Twoje procesy rozpoczęte w tamtym okresie osiągają teraz kulminację? Czy jesteś bliżej realizacji swoich pragnień?

Magiczne afirmacje