Nów w Baranie -12.04.2021

🌑♈️ Nów w Baranie otwiera nowy roczny cykl księżycowy, stwarzając nam przestrzeń do odrodzenia pierwotnej pasji i ekscytacji życiem.

W znaku Barana są teraz Słońce, czyli nasza świadomość i Księżyc – podświadomość, a także tworzące z nimi luźną koniunkcję Merkury – umysł i Wenus – wewnętrzna kobieta. Towarzyszy im również Chiron, czyli zraniony uzdrowiciel, otwierając nam sposobność do odnowy i uzdrawiania naszego pierwotnego napędu do działania.

Baran to noworodek zodiaku. Wyobraź więc sobie, że Ty też rodzisz się teraz na nowo i postrzegasz otaczający Cię świat w sposób świeży i nieskażony przekonaniami, nakazami i zakazami. Baran, podobnie jak noworodek, głośno domaga się natychmiastowego zaspokojenie swoich potrzeb. Ma silny instynkt przetrwania. Uczy się funkcjonowania w nowej rzeczywistości, choć czasem boleśnie doświadcza granic pomiędzy sobą, a kosmicznym łonem, z którego się narodził.

Pozwól sobie na ponowne zintegrowanie tych jakości, połącz się mocno z pragnieniami i pozwól zapłonąć swojemu wewnętrznemu ogniowi. Podążaj za charakterystyczną dla Barana ciekawością, by doświadczać nieznanego i podejmuj ryzyko wytyczania nowych dróg do celu, nawet jeśli cześć z nich sprowadzi Cię na manowce. Pamiętaj, że Baran jest jednocześnie niezwykle delikatny, niewinny i bezbronny. Otocz więc swoją odradzająca się energię wyrozumiałością, opieką i wsparciem.

Mars, władca Barana, jest teraz w Bliźniętach, tworząc sekstyl do Słońca i Księżyca. Sekstyl to aspekty, który przynosi planetom ekscytację, podnieca je do działania. Baranią energię wydobędziesz więc najskuteczniej na drodze komunikacji, konceptualizacji i uczenia się nowych rzeczy. Także Jowisz w Wodniku tworzy sekstyl do obu świateł, nakręcając Barani motor sprawczości, by działał szeroko, sieciował się z innymi i myślał jeszcze bardziej przyszłościowo.

W tę radosną gotowość na podbój świata wkrada się jednak tarcie, które ma postać kwadratury Plutona w Koziorożcu do Słońca i Księżyca. Pluton będzie stopował entuzjazm, domagając się przedstawienia twardego planu i zapewnienia solidnych fundamentów przed ruszeniem w nieznane. Może to działać zniechęcająco albo motywująco. To taki mentorski głos w naszych głowach, który mówi: zaczynaj przedsięwzięcia odpowiedzialnie, odrzuć te metody i wzorce działania, które się nie sprawdzały wcześniej! Rozważ wszystkie potencjalne ryzyka. Znajdź nowe autorytety, którym możesz zaufać.

Magiczne afirmacje